رویات رو بساز

مهارت سواد آینده نگری نوجوانان

مهارت سواد آینده نگری  نوجوانان

دکتر علوی

DBA- دکترای مدیریت کسب و کار
15 جلسه
10 جلسه آنلاین
5 جلسه آفلاین
75 روز
ظرفیت 15 نفر
شروع دوره 1399/8/19

مفاهیم پایه برنامه نویسی 8 تا 12 سال
  • 5 از 5
0 دیدگاه

375,000 تومان بدون تخفیف

این دوره برای نوجوانان 12 تا 15سال طراحی شده است .. نوجوانان امروز ، با همه نوجوانان نسل های قبل از خودشان متفاوت هستند . نوجوانان امروز نمی توانند بر مبنای تجربیات و دانش دیروز ، آینده خودشان را بسازند . زیرا آینده کودکان به شدت با آنچه امروز می بینیم و می شونیم ، متفاوت است . مطالعات آینده پژوهی حکایت از تحول جهان در دو دهه آینده دارد . بررسی تحولات ، کلان روندهای اقتصادی ، اجتماعی و فناوری و نیروهای پیشران ؛ وقوع انقلاب های بزرگ در حوزه های مختلف بویژه در حوزه علم و فناوری را وعده می دهد. این انقلاب ها می توانند به صورت بالقوه موجب آشفتگی قابل توجه در بسیاری از سازمانها ، جوامع و شیوه زیست آنها شوند. می توانند نقش ، ماهیت و شیوه کسب و کارها را از بیخ و بن متحول کنند . 60% مشاغل امروز تا سال 2030 از بین خواهد رفت . مشاغل و کسب و کارهای نوین و بی سابقه ای پا به عرصه خواهند گذاشت . تقویت مهارت سواد آینده نگری و آشنایی کودکان با مشاغل آینده و خیال پردازی در باره آنها می تواند بذر انتخاب هدف های صحیح در مقطع دبیرستان را در ذهن آنها بکارد .والدین نقش مهمی در ساختن آینده آنها دارند . دوراندیشی والدین در هدایت آنها برای یادگیری این مهارت ها ، اهمیت فوق العادهای در ساختن آینده ندارد .


هدف این دوره تقویت دوراندیشی کودکان است . کودکان با گذراندن این دوره یاد می گیرند تا در باره آینده و شغل آینده شان ، خیال پردازی و رویا پردازی کنند . گذراندن این دوره باعث می گردد تا در آینده هوشمندانه تر ، رشته تحصیلی و آینده شغلی خودشان را انتخاب کنند . هدف دوره ، تقویت و رشد نوآوری بویژه نوآوری های فناورانه در کودکان و نوجوانان و بسترسازی آن در جوانی و بزرگسالی است .

شاید در نگاه اول ، یادگیری این مباحث برای کودکان و نوجوانان ، مشکل تصور شود . دانش آموزان در این آکادمی با استفاده از ابزار و متد آموزشی خلاقانه ، به زبان ساده و در عمل با این مباحث آشنا می شوند . آنها در این آکادمی با استفاده از انیمیشن ، داستان و معماهای بسیار جذاب موضوعات را فرا می گیرند . بکارگیری متد آموزشیِ " یادگیری از طریق تجربه و اکتشاف " ( چگونه بچه ها را وادار به اکتشاف کنیم ) همچنین مربیگری حرفه ای ( چگونه بچه ها را به حرکت در آوریم ) ، جستجوگری و اکتشاف گری مفاهیم داستان و انیمیشن را دنبال می کنند .

امکانات لازم دانش آموز برای شرکت در دوره آنلاین

• گوشی هوشمند ، تبلت یا لپ تاپ متصل به اینترنت
• بچه ها برای دیدن ویدئوها ، نیاز به دانلود ندارند ، به محض نمایش ویدئو توسط مربی ، بچه ها به آن دسترسی خواهند داشت.
• ثبت نام و اخذ یوزرنیم و پسورد سپس ورود به کلاس و دسترسی به لینک و امکانات کلاس.

نظر خودت رو بنویس

ستاره یادت نره

لیست نظرات